Ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenia NNW to popularne produkty, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w sytuacji wystąpienia wypadków. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie nieprzewidziane wydarzenia, które mogą się przytrafić i podczas, których warto mieć odpowiednie zabezpieczenie w postaci polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenia NNW występują w różnych wariantach i mogą zapewniać tym samym bardzo zróżnicowany zakres ochrony. Przedstawiamy dokładne informacje na temat tego rodzaju polisy i doradzamy w jaki sposób najlepiej ją wybrać, aby mieć zagwarantowaną rozbudowaną ochronę.

Czym jest polisa NNW?

Najczęściej poszukiwania polisy są podyktowane finansowymi następstwami różnego rodzaju wypadków, które mogą przytrafić się każdego dnia. Konsekwencje wypadków mogą obejmować koszty leczenia, rehabilitacji, wizyt u specjalistów, a nawet mogą prowadzić do trwałej utraty zdolności do pracy. Warto być zatem w odpowiedni sposób przygotowanym na takie okoliczności i posiadać ubezpieczenie, które będzie obejmowało wszystkie powyżej wyszczególnione sytuacje. Ubezpieczenia NNW mogą gwarantować otrzymanie pomocy w każdego rodzaju konsekwencjach wynikających z wypadku, który miał miejsce. Zakres samego wsparcia może być przy tym bardzo szeroki i pozwalać każdej osobie na zachowanie spokoju. Na rynku dostępne są ubezpieczenia w życiu prywatnym, komunikacyjne, szkolne oraz wiele innych.

Samo ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, a jego zakres na tyle szeroki, że gwarantuje ono ochronę w sytuacjach, których ryzyko wystąpienia jest bardzo wysokie. Mimo zatem, że sama polisa jest dobrowolna to jak najbardziej warto zdecydować się na jej wykupienie i zagwarantowanie sobie wsparcia finansowego w przypadku różnego rodzaju wypadków.

Zakres ochrony w przypadku ubezpieczenia NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to produkt skierowany do wszystkich osób, które pragną mieć zabezpieczenie finansowe na okoliczność wypadku. Przedmiot tego ubezpieczenia stanowią bezpośrednie następstwa konkretnego zdarzenia. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju polis jest fakt, że ich zakres można dostosować pod własne potrzeby i zabezpieczyć się na wiele zróżnicowanych okoliczności, które mogą wystąpić. Nad tego rodzaju ubezpieczeniem powinny przede wszystkim zastanowić się osoby, które wykonują niebezpieczny zawód lub posiadają niebezpieczne hobby i są w szczególności narażone na wypadki. W podstawowej wersji ubezpieczenie NNW najczęściej obejmuje pomoc w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci poniesionej w wypadku. Klauzule dodatkowe pozwalają jednak na znaczne rozszerzenie samego zakresu ubezpieczenia i dostosowanie go do własnych potrzeb.

Dodatkowe klauzule, które można dołączyć do ubezpieczenia obejmują pomoc finansową w przypadku zawału serca, udaru mózgu, kosztów leczenia szpitalnego, kosztów nabycia sprzętu rehabilitacyjnego, kosztów rehabilitacji, kosztów przekwalifikowania, a nawet świadczenie w przypadku utraty zdolności do pracy. Można także zagwarantować pomoc finansową dla rodziny w razie śmierci spowodowanej nagłym wydarzeniem. Większość towarzystw ubezpieczeniowych daje dowolność w zakresie wybierania dodatkowych klauzul do ubezpieczenia NNW.

Do kogo kierowane jest ubezpieczenie NNW?

Możliwość wykupienia polisy NNW jest związana z koniecznością spełnienia pewnych warunków, które stawiają firmy ubezpieczeniowe. Najważniejsze z warunków to:

  • Ubezpieczenie jest przeznaczone dla osób poniżej 70 roku życia, a niektóre klauzule mogą jeszcze bardziej obniżać próg wiekowy
  • Polisa może obowiązywać przez 24 godziny lub jedynie w trakcie drogi do pracy i powrotu z niej
  • Wybór sumy ubezpieczenia jest zależny od ubezpieczonego. Odszkodowanie dla trwałego uszczerbku na zdrowiu najczęściej jest wypłacane w stosunku 1% ogólnej sumy ubezpieczenia za 1% trwałego uszczerbku.

Podsumowanie

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków może być zatem znakomitym wyborem i gwarantować wsparcie finansowe w bardzo wielu sytuacjach. Warto zatem zapoznać się z ofertą poszczególnych ubezpieczycieli i w ten sposób wybrać najlepszą dla siebie polisę. Dopasowanie ubezpieczenia pod swoje potrzeby zagwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *