Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie stanowi typ polisy, która gwarantuje wypłatę środków dla osób wskazanych przez ubezpieczonego. Nie chroni zatem osoby posiadającej polisę, ale jej najbliższe osoby. Najczęściej polisa dotyczy sytuacji śmierci ubezpieczonego, ale może posiadać również inne funkcje. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu rodzajowi polisy, która może być w wielu przypadkach znakomitym wyborem i stanowić gwarancję bezpieczeństwa.

Podstawowy zakres pomocy w przypadku polisy

Polisa na życie w swoim podstawowym zakresie obejmuje wypłatę odszkodowania dla bliskich w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Wysokość wypłacanej kwoty jest zależna od zapisów w umowie i wysokości płaconej w każdym miesiącu składki. Odszkodowanie wypłacane po śmierci jest podstawą w przypadku polisy na życie i każda zawiera tę opcję. Nawet w przypadku najtańszych ubezpieczeń można być pewnym tego, że najbliższe osoby otrzymają środki finansowe w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Osoby, które są uprawnione do otrzymania środków finansowych wybieramy podczas zakładania polisy i w razie konieczności istnieje możliwość zmian w tym zakresie lub dopisywania kolejnych uprawnionych osób.

Dodatkowa ochrona w przypadku ubezpieczenia na życie

W przypadku ubezpieczenia na życie można jednak liczyć na szerszy zakres ochrony. Dokupując dodatkowe opcje do pakietu można zwiększyć jego zakres i sprawić, że będzie on jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb. Dodatkowy zakres ochrony może dotyczyć pomocy finansowej po wypadku lub w przypadku choroby. Utrata zdolności do pracy sprawi, że to ubezpieczyciel będzie wypłacał przez określony czas Twoje wynagrodzenie. Osoba ubezpieczona będzie mogła natomiast skoncentrować się na powrocie do zdrowia bez obaw o aspekty finansowe i utratę środków do życia. Zależnie od wybranych pakietów w ramach polisy na życie można także liczyć na pomoc w zakresie organizowania transportu medycznego czy pokrywania kosztów związanych z rehabilitacją. Ubezpieczyciel jest w stanie opłacić również domowe wizyty pielęgniarki.

Polisy z możliwością inwestowania

Na rynku istnieją także polisy na życie, które umożliwiają inwestowanie części środków wpłaconych w składkach. Klienci takich produktów mogą samodzielnie wybrać w jaki fundusz inwestowane będą środki wpłacane w ramach składki. Takie produkty pozwalają osiągnąć korzyści finansowe i zapewnić sobie w przyszłości dodatkowy zastrzyk gotówki. Pieniądze inwestowane w ten sposób mogą posłużyć między innymi do zwiększenia emerytury. W wielu przypadkach zainteresowanie się takimi możliwościami i wybranie takich produktów będzie dawało świetne efekty. W zależności od predyspozycji do ponoszenia ryzyka klienci mogą wybierać zarówno fundusze inwestujące w obligacje i spółki dywidendowe, metale szlachetne lub spółki rynków wschodzących. Każda z tych form inwestowania charakteryzuje się zmiennym ryzykiem i innymi potencjalnymi zyskami.

Ubezpieczenie na życie – jak wybrać najlepszą polisę?

Mnogość dostępnych na rynku ofert i ubezpieczycieli zachęcających do swoich produktów sprawia, że ciężko o wybranie konkretnych rozwiązań. Wielu klientów ma nawet problem z doprecyzowaniem jaki zakres ochrony ich interesuje, czas trwania polisy oraz limity z nią związane. Dlatego też ubezpieczenie na życie najlepiej wybierać w oparciu o dokładną analizę swoich potrzeb. Pomóc w tym zadaniu może doradca ubezpieczeniowy. Taka osoba dysponuje niezbędnym doświadczeniem i jest w stanie rzetelnie podejść do konkretnej sytuacji klienta. Na podstawie analizy potrzeb i znajomości rynku będzie w stanie zaproponować ubezpieczenie, które znakomicie wpasuje się w oczekiwania.

Dla własnego komfortu warto przy tym wybierać ubezpieczenia dające sporą elastyczność w zakresie wpływania na ich parametry. Polisy na życie zawierane są na długi czas i w trakcie ich trwania w życiu osoby ubezpieczonej może wiele się wydarzyć. Warto mieć zatem możliwość wpływania na zakres ubezpieczenia i móc dostosować je zawsze do swoich potrzeb. Elastyczne oferty ubezpieczeniowe są coraz popularniejsze i proponowane przez coraz więcej firm ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *